U ovom članku obrađujemo dva različita, ali podjednako korisna recepta. Prvi je desert koji kombinuje krem sir, ananas i keks, dok drugi savetuje kako pravilno skladištiti muscadine grožđe i cvetne biljke, kako bi preživeli zimske mesece. Ovaj vodič pomaže kako u pripremi ukusnog slatkiša, tako i u održavanju zdravih biljaka do sledeće sezone.

Desert od krem sira i ananasa

Ovaj jednostavni desert je savršen za sve koji vole osvežavajuće slatkiše sa tropskim ukusom. Ananas i krem sir stvaraju odličan kontrast između kiselkastog i slatkog, dok keks služi kao hrskava osnova. Recept je jednostavan za pripremu i odličan za svaku priliku.

Sastojci:

  • 200g mljevenog keksa
  • 80g putera
  • 350g ananasa (narezano ili drobljeno)
  • 200g krem ​​sira
  • 80g šećera u prahu
  • 300ml slatkog vrhnja

Priprema:

  1. Priprema kreme: U većoj zdjeli, električnom miješalicom, tucite krem sir dok ne postane ljepljiv. Postepeno dodajte šećer u prahu, miješajući dok se smjesa ne sjedini.
  2. Kada dobijete glatku kremu, nastavite s miješanjem dok ne postignete svilenkastu konzistenciju.
  3. Ananas: Nakon što zdrobite ananas, lagano ga umiješajte u smjesu krem sira koristeći lopaticu. Ostavite smjesu sa strane.
  4. Kora: U drugoj zdjeli, pomiješajte zdrobljeni keks, granulirani šećer i otopljeni puter. Dobro promiješajte smjesu dok ne postane homogena. Zatim je čvrsto utisnite u posudu za pečenje dimenzija 9×9.
  5. Finalni slojevi: Ravnomjerno raspodijelite nadjev na pripremljenu koru, koristeći lopaticu za glatku površinu. Dodajte nasjeckani kokos i komadiće ananasa kao ukras.
  6. Hlađenje: Ostavite desert u hladnjaku najmanje šest sati kako bi se dobro stvrdnuo.

Skladištenje biljaka i Muscadine grožđa za zimu

Dok uživate u svom desertu, važno je ne zaboraviti na pripremu vaših biljaka za zimske mesece. Jesen donosi niže temperature, a muscadine grožđe i druge biljke koje imate na terasi ili u vrtu treba zaštititi na pravi način.

Zaštita Muscadine grožđa i biljaka:

  1. Temperatura: Idealna zimska temperatura za biljke poput mošusa je između 8 i 10 stepeni Celzijusa. Kad temperatura padne ispod 15 stepeni, biljke ulaze u fazu mirovanja. Ove biljke ne vole visoke temperature i mogu prestati rasti ako pređu 30 stepeni Celzijusa.
  2. Priprema biljaka za skladištenje:
    • Pre nego što temperature padnu ispod nule, biljke treba uneti u zatvoreni prostor. Pogodna mesta za čuvanje mogu biti podrumi, ostave ili plastenici koji se ne koriste zimi.
    • Rezidba: Pre nego što ih unesete, skratite biljke na otprilike 20 cm. Očistite ih od uvelih i oštećenih listova kako bi što bolje preživele zimu.
  3. Zalivanje: Biljke treba povremeno zalivati, ali ne prečesto. Zimi je dovoljno zalivati jednom na dve nedelje, pazeći da ne preterate jer biljka mora da “odmara”. Hranjenje biljaka nije potrebno pre proleća.
  4. Prolećna nega: U proleće, orežite biljke ponovo, skratite ih za otprilike 20% i presadite ih u svežu zemlju. Nakon presađivanja, počnite postepeno povećavati zalivanje i prihranjivanje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here