U području društvenih medija, razlikovanje pravih prijatelja od licemjera može se pokazati teškim; međutim, postoje jasni znakovi koji vam mogu pomoći da uočite varalice. Bitno je priznati postojanje lažnih pojedinaca oko sebe, a ovih pet znakova pomoći će vam da ih prepoznate. 1. Njihovi napori usmjereni su na zadovoljavanje ukusa svake uključene osobe.
Nagon za traženjem odobravanja drugih ne proizlazi iz istinske želje za njihovom dobrobiti, već iz neprestane potrage za univerzalnim potvrđivanjem. Iako se mogu činiti ljubaznima, njihova se odanost može brzo promijeniti u suprotni stav. U biti, njihova sklonost laskanju i ugađanju je neograničena. Osim toga, vješto zaobilaze upite o svojim osobnim stvarima. Iako neki pojedinci mogu pokazivati sramežljivost ili suzdržanu prirodu, općenito su otvoreni za dijeljenje osobnih podataka kada se to od njih zatraži.
S druge strane, neiskreni pojedinci namjerno skreću rasprave s osobnih tema, vođeni strahom od izgovaranja bilo čega što bi moglo oštetiti njihovu pomno oblikovanu osobnost. Njihov pristup darivanju je pretjerano ekstravagantan. Dok primanje darova obično izaziva sreću, za ove nepoštene pojedince ono služi kao alat za manipulaciju umjesto iskrene geste koja je namijenjena da se netko osjeća cijenjenim. Za njih se davanje darova pretvara u natjecateljski pothvat, a ne u iskreno iskazivanje ljubavi. Kad vam daruju raskošan dar, to vas odmah stavlja na njihov mentalni popis pojedinaca koji im nešto duguju.
Poštovanje se daje samo onima koji pokazuju veću snagu od sebe. Osoba od integriteta pridržava se načela poštovanja svakog pojedinca, budući da je to u skladu s njihovim moralnim kompasom. Nasuprot tome, oni kojima nedostaje poštenja čuvaju svoju ljubaznost za pojedince na višim položajima. Ako pokažete veću stručnost u određenom području, obasipat će vas pohvalama kako bi ojačali svoj ugled. Ako posjedujete vrijedne veze, one će se prilijepiti uz vas sve dok ne uđu u vašu mrežu. Ipak, kada postignu svoj cilj, njihovo poštovanje prema vama brzo opada.
Za njih je želja za pažnjom beskrajna. Iako je normalno da ljudi povremeno uživaju biti u središtu pozornosti, lažni pojedinac neprestano žudi biti u središtu pozornosti. Oni bi se u početku mogli uključiti u vaš narativ, ali njihov pravi cilj je preusmjeriti fokus na sebe. Sposobni odati iskrenu počast u vaše ime, vješto uspijevaju ostati u centru pažnje. Stoga, ako se ikad nađete u ovoj situaciji, nemojte se iznenaditi ako na kraju uživaju na vaš trošak.
BONUS TEKST:
Velik dio populacije svakodnevno trpi bolove u leđima. Srećom, postoji jednostavno rješenje za ublažavanje te nelagode i uklanjanje grčeva u leđima. Terapeutkinja Julie Jennings predlaže da izvođenje serije od tri sjedeća istezanja, od kojih svako traje tri minute, može značajno pomoći. Preporučljivo je ponoviti ovu rutinu više puta tijekom dana.
Uključivanje istezanja u vašu svakodnevnu rutinu učinkovit je način za ublažavanje ukočenosti leđnih mišića i povećanje ukupne fleksibilnosti. Ova dosljedna praksa istezanja ne samo da pomaže u ublažavanju kronične boli u leđima, već također pomaže u sprječavanju pogoršanja postojećih zdravstvenih problema. Jennings identificira trajno loše držanje kao značajan uzrok bolova u leđima kod mnogih pojedinaca.
Često se nalazimo u “udobnom položaju”, a da toga nismo svjesni, bilo da sjedimo ili se krećemo na način koji nam je najugodniji. Ironično, upravo taj položaj može biti značajan čimbenik koji pridonosi kroničnoj boli u leđima. Jennings naglašava nužnost osiguravanja da vaša stolica pruža odgovarajuću udobnost za vaša leđa, jer može nenamjerno promicati nepravilno držanje.
Ove smjernice su relevantne za sve vrste namještaja, bilo da se radi o udobnoj fotelji u vašoj dnevnoj sobi ili stolici na vašem radnom mjestu. Jennings predlaže da ako vaša postojeća stolica ne pruža odgovarajuću udobnost i potporu za vaša leđa, moglo bi biti korisno uložiti u novu kako biste potaknuli pravilno držanje i pružili potrebnu potporu. Iako je preporučljivo izbjegavati naporne tjelesne aktivnosti, nema potrebe potpuno ograničiti kretanje.
Održavanje pravilnog držanja ključno je tijekom hodanja. Osim toga, dobro držanje treba održavati ne samo tijekom hodanja, već i tijekom stajanja. Rašireni mit sugerira da ograničenje kretanja može ublažiti bolove u leđima; međutim, ova se metoda često pokaže neučinkovitom. Iako je mudro izbjegavati intenzivne tjelesne aktivnosti koje mogu pogoršati nelagodu, bitno je prepoznati da ograničavanje kretanja tijekom dana može dovesti do ukočenosti mišića.
Prema Jenningsu, to može pogoršati vašu bol ili, u najmanju ruku, spriječiti bilo kakav napredak. Metoda “3 u 3” je brza i učinkovita rutina istezanja koja uključuje tri istezanja u sjedećem položaju, od kojih se svako drži tri minute. Dokazano vrlo učinkovita u kratkom razdoblju, ova se tehnika preporučuje za izbjegavanje ukočenosti mišića tijekom dugotrajnog sjedenja.
Ova se metoda sastoji od izvođenja tri istezanja u sjedećem položaju u trajanju od tri minute. Djeluje kao blagotvorno sredstvo za ublažavanje tegoba. Kako ona opisuje, kako bi mišići ostali fleksibilni i kako bi se izbjegla ukočenost, preporučljivo je zadržati svako istezanje 15 sekundi dok sjedite, nakon čega slijedi odmor od 15 sekundi. Ovaj niz treba ponoviti još dva puta. Također se preporučuje uključivanje ove rutine više puta tijekom dana.