Dolazi proljeće, orhideje počinju razvijati nove stabljike i nove izdanke. Za zdrav rast vaših orhideja osigurajte im dovoljno hrane. Cvjetanje je mnogo brže kada orhideje dobiju sve specifične hranjive tvari koje su im potrebne.
Neki preporučeni savjeti s YouTube kanala pod nazivom HayataDairPüfNoktalar. To uključuje unos ljuski jajeta kao glavnog sastojka. Hranjiva vrijednost jaja vrlo je korisna za cjelokupno zdravlje i dobrobit Za nastavak su nam potrebne ljuske od dva jaja.
Postupak: Obavezno temeljito operite ljuske jaja kako biste uklonili sve ostatke jaja. Nakon toga nastavite sušiti školjke tako da ih izložite sunčevoj svjetlosti ili ih stavite u pećnicu.
Nakon toga su dužni proći kroz proces mljevenja u fini prah.
Dakle, tlo ima koristi od poboljšane apsorpcije hranjivih tvari iz ljuski — što znači bržu apsorpciju od strane orhideje. Biljke trebaju ljuske zbog bogatog sadržaja kalcija. Ostavite ljuske da se ohlade tako da ih prelijete jednom litrom kipuće vode i ostavite da odstoje dok ih ne budete mogli rukovati golim rukama.
Ostavljanje otopine preko noći značit će oslobađanje više kalcija. Za hranjenje korijena nanesite 5 žlica gnojiva jednom svakih 20 dana. Novi rast očituje se novim korijenjem, novim stabljikama i novim pupoljcima. Za više informacija na kraju ovog članka nalazi se video prilog.
Banane treba gnojiti za pravilan zdrav rast biljke. I sljedeće su nam potrebne dvije oguljene banane. Priložene su dvije ljuske jajeta Temperatura vrelišta vode na kojoj vrije jedna litra. Uzmite banane, operite ih, ogulite i osušite.
Nakon što ste odstranili žilave dijelove kore, ostatak narežite na manje komade. Osnovne sirovine za ovo gnojivo skupljamo i sjedinjujemo s neobrezanim korama u posudi. Ovo su stvarno ljuske od jaja. Za pripremu ovog jela operite i stavite u tiganj 2 ljuske jajeta i koru od banane.
Postupak
Cvijet ne voli previše vlage, ali s druge strane ne podnosi dobro dugotrajna sušna razdoblja. Kako biste se ljeti rashladili, samo uronite u posudu s vodom i ponovite svaki tjedan. Najvažnije je promatrati listove orhideje i nedostatak vlage na stijenkama posude, što se vidi samo ako je u prozirnoj posudi.
Cvijet ne voli previše vlage. S druge strane, ne podnosi se dobro s pretjeranom suhoćom. Kako biste ga održali dovoljno hladnim kad dođe ljeto, samo ga uronite u kadu s vodom i ponovite svaki tjedan. Najvažniji vodič je promatranje listova orhideje i nedostatak vlage na stijenkama posude, što se može vidjeti samo u prozirnoj posudi.
Ova jedinstvena vrsta prirodne prehrane može se izravno primijeniti na korijenje orhideje za hranjenje. Za hranjenje korijena jednom mjesečno ulijte oko 5 žličica ovog gnojiva. Ovu količinu nanesite ujutro kako bi se orhideja protegla do korijena i kako do večeri lonac ne bi bio potopljen.
Iz njega će niknuti brojni pupoljci i korijenje. Svo cvijeće u vašem kućanstvu može primiti ovo gnojivo. Na kraju ovog posta pronaći ćete video koji objašnjava cijeli proces.
Što je orhideji potrebno samo da procvjeta?
Četiri su osnovna uvjeta kako bi orhideja uspješno cvjetala. Za idealan rast orhideje, osim prehrane, potrebno je osigurati odgovarajuće tlo, odgovarajuće navodnjavanje, odgovarajuću vlažnost i odgovarajuću rasvjetu. Cvijet ne voli previše vlage, ali ni dugotrajna sušna razdoblja.
Samo ga držite u kadi s vodom da se dovoljno ohladi tijekom ljeta i ponavljajte svaki tjedan. Najdragocjeniji vodič je promatrati lišće orhideje, pritom pazeći da na stijenkama posude nema vlage – detalj koji je vidljiv samo u prozirnoj posudi. Listovi prvi signaliziraju da biljku treba zaliti.
Za vrućeg vremena zalijevajte biljku svakih 7-10 dana. Također će biti u redu za optimalan rast ako se mala količina gnojiva za orhideje redovito dodaje u mješavinu za posude. To omogućuje orhideji da stoji u posudi na vašoj kadi oko 15-20 minuta. Možete iskoristiti ovo vrijeme da se do tada riješite suhog lišća, grančica ili korijenja.
Druga mogućnost je da stavite vlažan ručnik na radijator ispod prozorske daske na kojoj se nalazi biljka. Orhideja upija vlagu preko nadzemnog korijenja. Supstrat Umjesto da rastu u tradicionalnom tlu i supstratu, ove biljke uspijevaju posebno u borovoj kori.
Cvjećari obično nude ovaj predmet na prodaju, često pakiran s bitnim komponentama kao što su mahovina, ugljen, treset i kokosove strugotine. Nakon što biljka završi svoj ciklus cvatnje, preporuča se mijenjati supstrat svakih šest mjeseci.
Uspijeva kada se postavi na meko, difuzno svjetlo – svijetla priroda. Stavite na prozorsku dasku okrenutu prema jugu, ali ne skroz do prozora i držite u sjeni. Prigušeno osvjetljenje uzrokovat će crnjenje lišća i opadanje cvjetnih pupova. Važna je pravilna ravnoteža vlažnosti zraka i temperature.
Druga mogućnost je da stavite vlažan ručnik na radijator ispod prozorske daske na kojoj se nalazi biljka. Orhideja upija vlagu preko nadzemnog korijenja. Supstrat? Umjesto da rastu u tradicionalnom tlu i supstratu, ove biljke uspijevaju upravo u borovoj kori!
Cvjećari obično nude ovaj predmet na prodaju, često pakiran s bitnim komponentama kao što su mahovina, ugljen, treset i kokosove strugotine. Nakon što biljka završi svoj ciklus cvatnje, preporuča se mijenjati supstrat svakih šest mjeseci.
Jedna alternativa je da stavite vlažan ručnik preko radijatora ispod prozorske daske na kojoj se nalazi biljka. Orhideja upija vlagu kroz zrak. Iznad zemlje Ukorijeniti u borovoj kori umjesto supstrata Umjesto da rastu u normalnom tlu i supstratu, ove biljke se jako dobro snalaze posebno s korom bora.
Cvjećari najčešće nude ovaj predmet na prodaju, pakirajući ga obično s bitnim komponentama poput mahovine, drvenog ugljena, treseta i kokosovih strugotina. Šest mjeseci nakon cvatnje mijenjate supstrat. Nakon presađivanja, orhideja obično ubrzava cvatnju jer se u svježi supstrat unose nove hranjive tvari. Ako slijedite ove jasne smjernice, moći ćete uzgojiti prekrasne orhideje.