Oglasi - Advertisement

Možda se pranje rublja u perilici čini jednim od najlakših zadataka, ali ovaj naizgled skroman posao ima više “zamki” nego što se čini na prvi pogled. Previsoka temperatura vode Što je viša temperatura vode za pranje, vaša odjeća brže gubi oblik i boju—a također se istroši.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa


Prekomjerno pranje trapera Po ovom pitanju proizvođači trapera imaju izrazito stajalište: savjetuju da treba izbjegavati pranje u perilici da bi se boja dulje zadržala. Ako niste voljni slijediti ovaj konkretni savjet, idealno vrijeme bi bilo između 2 do 6 mjeseci, ovisno o tome koliko često nosite traperice i idiosinkratičnoj prirodi vašeg tijela.Previše deterdženta ili omekšivača rublja Ako pretjerate s korištenjem deterdženta ili omekšivača rublja, može začepiti dozator i stvoriti neugodne mirise ili učiniti pranje rublja pravim zadatkom. Pakiranje će sadržavati upute za doziranje; pridržavajte ih se i ne zaboravite koristiti mjernu posudu. Ako su predmeti jako prljavi, razmislite o korištenju načina pranja.

Dodajte omekšivač na svu odjeću. Učinit će rublje baršunastim i pojednostaviti proces glačanja. Istodobno, s godinama smanjuje upijanje, pa se ne preporuča koristiti s ručnicima ili sportskom odjećom, kao ni stvarima od mikrofibre, elastina ili spandexa.
Prekomjerno pranje trapera Industrija trapera izrazito je protiv toga: suzdržavanje od strojnog pranja kako bi se boja zadržala dulje vrijeme. Ako ovo možete zanemariti, idealno razdoblje između dva uzastopna pranja varira od 2 mjeseca do 6 mjeseci, ovisno o tome koliko često oblačite traperice i vašoj vlastitoj tjelesnoj idiosinkraziji.

Nemojte vješati pletenu i vunenu odjeću jer će izgubiti oblik. Raširite ih na čisti ručnik postavljen na vodoravnu površinu – Protresite rublje prije nego što ga raširite da se suši. Pogrešan pristup održavanju perilice rublja. Nakon nekog vremena, prljavština, ostaci deterdženta, kamenac i druga onečišćenja mogu se nakupiti u njegovim unutarnjim dijelovima; na kraju će se to tijekom pranja prenijeti na rublje — kovitlanje neugodnih mirisa ili čak bijele mrlje na odjeći.

Kako biste se zaštitili od ovih problema zapamtite samo neka pravila održavanja perilice: – nakon svakog ciklusa pranja izvadite iz perilice prethodno stvari – također se trebate pobrinuti za brisanje ostataka deterdženta iz gumenih otvora – dozator uvijek održavajte suhim i jednom mjesečno morate ga pokrenuti s praznim postavljeni program u kombinaciji sa sredstvom za uklanjanje kamenca

Ne vješajte pletenu ili vunenu odjeću; izgubit će oblik. Umjesto toga, stavite ih vodoravno na ručnik položen na bilo koju površinu da se osuše. – Protresite rublje prije vješanja i nabori se neće pojaviti. Loše održavanje perilice rublja. S vremenom se u perilici rublja nakupljaju neke nečistoće, ostaci kemije, “dragi” bacilima i bakterijama iz kojih ste se nakupili, pa će prije ili kasnije vaše rublje početi robovati neugodnom mirisu i bijelim razvodom.

Da biste to izbjegli, slijedite jednostavne preporuke: – Nakon završetka ciklusa pranja uvijek izvadite rublje iz bubnja. – Uklonite ostatke prve stvari u gumenoj brtvi nakon svakog ciklusa pranja. – Sušilo za spremnik s elementom deterdženta također treba održavati čistim — Jednom tijekom rada (do) slobodne perilice treba napuniti praškastim sredstvom za čišćenje sa svojstvima dezinfekcije

PREUZMITE BESPLATNO !

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNU KNJIGU sa najnovijim RECEPTIMA. Otkrijte jednostavne korake za pripremu jela koja će oduševiti vašu porodicu i prijatelje. 😎

Preuzmite knjigu sa najboljim receptima jednim klikom!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here