Ako se ne postupa pravilno, situacija bi mogla rezultirati zarazom atletskog stopala ili bakterijskom infekcijom. Glavni uzroci pretjeranog znojenja stopala su neprikladne cipele i nehigijenski postupci. Ponekad drugi zdravstveni problemi mogu igrati ulogu u tome da se osjećate neugodnije zbog navedenih simptoma.

S druge strane, treba napomenuti da se kod botoxa mogu dogoditi neželjeni događaji poput boli i modrica. Vino od jabuka U nekim slučajevima prikladna obuća može spriječiti prekomjerno znojenje stopala. Stoga izbjegavajte tenisice od sintetičke kože.
U nekim slučajevima, znojenje stopala može biti nuspojava kod muškaraca u menopauzi i andropauzi ili se može pojaviti kod žena u menopauzi ili rezultat takve hipertireoze (pretjeranog rada štitnjače) dijabetesa.

je prvi i najvažniji korak Interakcija između pojačanog znojenja i bakterija dovodi do neugodnog mirisa stopala. Iako znoj sam po sebi nema miris Iako znoj sam po sebi nema specifičan miris, nema svoj miris, ali stvara neugodan miris u dodiru s njim zbog bakterija koje nastaju djelovanjem bakterija prisutnih na stopalima.

Sposobnost cipela i čarapa da upijaju i zatim odvode vlagu je ključna. Poznato je da pamučne čarape samo upijaju vlagu, dok je poznato da poliesterske čarape to bolje zadržavaju. Metode terapije Ako viši standardi higijene ne riješe problem, preporuča se konzultirati dermatologa kvalificiranog za razmatranje ovog problema. Svaka uporaba može ubrizgati Botox ili neke druge lijekove.

Birajte udobnu obuću od prirodnih materijala, pokušajte mijenjati obuću svaki dan i nikada ne nosite isti par čarapa dva dana zaredom. Što ako ne učinim ništa? peta, stopalo foto: Profimedia Ako se ne liječite, možete dobiti atletsko stopalo ili čak sekundarnu bakterijsku infekciju. Još jedan uobičajeni simptom je točkasta keratoliza, što je manja površinska bakterijska infekcija stopala koju karakteriziraju male erozije na koži koja se često javlja kod nositelja gumenih papuča. Kada potražiti stručni savjet? Stručnjaci vjeruju da antiperspiranti s aluminijevim solima začepljuju površinske otvore znojnih žlijezda i sprječavaju dalje ispiranje ovih štetnih soli u vaše tijelo. Antiperspiranti u obliku aerosola također se visoko preporučuju kao i vlažne maramice.

Sposobnost cipela i čarapa da upijaju i odvode vlagu je ključna. Čarape izrađene od poliestera na većem su glasu u odnosu na one izrađene od pamuka jer pamuk samo upija i zadržava vlagu. Metode terapije Ako povećanje higijene ne pomaže u rješavanju problema prekomjernog znojenja stopala, tada trebate potražiti savjet kvalificiranog dermatologa. Ako je potrebno, to može uključivati ​​opcije kao što su injekcije botoxa i neki lijekovi.

Prema medicinskim stručnjacima, primarna žarišna hiperhidroza može se liječiti antiperspirantima s 10 do 25 posto aluminijevog klorida visoke čvrstoće primijenjenim svaka tri dana. Iontoforeza stopala također je opcija koja bi dala dobre rezultate. Primjena botoxa jednako je učinkovita i za one koji imaju znojenje na tabanima, a stručnjaci su primijetili da njegovi učinci mogu trajati i do 6 mjeseci.Neki misle da lijekovi iz kućne ljekarne mogu pomoći u liječenju neugodnih mirisa stopala. Drugi smatraju da ocat ima antimikrobna svojstva i vjeruju da čak i razrijeđeni jabučni ocat ponekad može biti učinkovit u borbi protiv smrdljivih stopala jer su gljivice i bakterije uzročnici takvih mirisa.

Neki smatraju da se neugodan miris stopala može riješiti lijekovima iz kućne ljekarne. U nekim slučajevima razrijeđeni jabučni ocat može biti koristan jer se vjeruje da ocat ima antimikrobna svojstva koja sprječavaju rast gljivica i bakterija na stopalima.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here