Jeste li ikada vidjeli svoju garderobu, posebno onu bijelu, kako prelazi iz čisto bijele u prljavo bijelu? Vaša bijela garderoba svakim pranjem gubi svoju živost sve dok jednog dana ne primijetite da više nije blistavo bijela nego da se ispod pazuha stvaraju žućkaste mrlje koje izgledaju prilično grozno.

Jeste li eksperimentirali s različitim načinima i u očaju gledali kako se svaki pokazao neučinkovitim? Ili su ručnici koji su prethodno izgledali lijepo sada postali neprivlačni i sumorni, dosadni komadi?

Mislim, jeste li ikada gledali kako vaša garderoba – posebno ona bijela – prelazi iz svijetle i svjetlucave bijele u prljavo sivu? Nakon svakog pranja, umjesto prekrasno jarke bijele, servirane su žućkaste mrlje ispod pazuha

Pa, ako jeste, isprobajte različite metode samo da nijedna od njih ne funkcionira kako ste očekivali. Ili možda kućište onih nekoć blještavih ručnika sada izgleda dosadno i više ne privlači pažnju?

Jeste li ikada vidjeli da vaš ormar, pogotovo ako se radi o bijelom ormaru, s vremenom prelazi iz svijetlo bijele u sivu? Nakon svakog pranja, svijetlo bijelo se pretvara u nešto što izgleda kao vrlo neprivlačne žute mrlje ispod pazuha.

Jeste li eksperimentirali s različitim načinima samo da biste shvatili da nijedan od njih nije učinkovit koliko ste se nadali? Ili možda Vaši ručnici više nisu svjetlucavi i atraktivni kao što su bili?

Tekućinom prelijte štednjak (i ​​pećnicu). Može se očistiti uz malo truda jer će se prljavština sama odvojiti od površine. Samo ga obrišite papirnatim ručnikom ili krpom.

Jeste li ikada vidjeli kako vaš ormar, vaš bijeli ormar, gubi onu svijetlu bijelu boju i postaje dosadno siv? Nakon nekog vremena, ono što je nekada bilo upečatljivo bijeli ormar postaje svakim pranjem sivobijelo, otkrivajući one jezive žute mrlje koje se skupljaju ispod pazuha.

Jeste li eksperimentirali s različitim metodama i ustanovili da nijedna od njih nije uspjela kako ste očekivali? Ili su ono što su nekada bili prekrasni ručnici izgubili svoju privlačnost – izgledaju prilično neukusno i nezanimljivo?

Dobra vijest je da imamo savršeno rješenje za vraćanje vaših bjeloočnica u prvobitno stanje, bez ikakvih razloga za očaj. Portal Genius ima nekoliko korisnih savjeta koji će vaše sijede ponovno zabijeliti.

Kako biste stvarima vratili izvornu nijansu bijele, stavite šaku aspirina u bubanj perilice. Ovaj jednostavan pristup je s predmetom koji većina pojedinaca obično ima u kućnoj kutiji prve pomoći

Samo pomiješajte aspirin sa svojim prljavim rubljem, malom količinom bilo kojeg deterdženta za pranje rublja koji preferirate i pokrenite kraći ciklus pranja. To je to! Žute mrlje će nestati, a vaša će odjeća biti još bjelja nego prije.

Postoji niz prednosti korištenja aspirina za pranje rublja. Osim što je izvanredna pomoć zdravlju, poznato je da aspirin ima svojstva izbjeljivanja. Zašto ga ne prenamijeniti za tu specifičnu upotrebu? Umjesto da bacite tablete aspirina kojima je istekao rok trajanja, dobit ćete besplatno prirodno izbjeljivač.

Želite li oživjeti netaknuti, snježno bijeli izgled vaših zavjesa? Dim, prašina. Dim cigarete i masnoća poznati su uzroci koji se nakupljaju na zavjesama i roletama. Bijele tkanine su posebno osjetljive. Budući da imaju tendenciju da brzo izgube svoju izvornu boju.

Za njihovo potpuno vraćanje u prvobitno stanje potrebno je pravilno čišćenje, a ima li boljeg načina od korištenja ovog prirodnog sastojka. Soda bikarbona je učinkovita alternativa svim reagensima za čišćenje zbog svojih jakih svojstava izbjeljivanja.

Stavite bijele zavjese u bubanj perilice. Dodajte pola šalice sode bikarbone. Također, dodajte odgovarajuću količinu deterdženta u dozator kako je preporučeno, a zatim pokrenite ciklus pranja na 40°C. Za tvrdokorne masne mrlje dodajte malo sredstva za pranje posuđa. Ostavite zavjese u otopini nekoliko sati, a zatim operite na 40°C.
Kada primijetite da tkanina gubi na svjetlini, ponovite ovaj postupak s vremena na vrijeme.

Vrlo dobar način za čišćenje zavjesa je korištenje praška za pecivo i aspirina. Objesite zavjese i uklonite svu prašinu i prljavštinu. Nakon toga ih možete staviti u perilicu rublja. Nakon nekog vremena bit će moguće pripremiti pročišćavajući sastav od praška za pecivo i aspirina

U redu je ako vaša perilica za rublje proizvodi više taloga od sapuna tijekom ciklusa pranja. Budite uvjereni, nakon što proces čišćenja završi, vaše zavjese ne samo da će se osloboditi neugodnih mirisa, već će se vratiti i svojoj bijeloj boji.

Izvadite aspirin iz pakiranja i stavite ga pokraj zavjesa unutar perilice. Ulijte prašak za pecivo u odjeljak za pretpranje dozatora deterdženta za rublje. Zatim stavite obični deterdžent za pranje rublja u perilicu rublja. Odaberite odgovarajući program pranja; postavite temperaturu od 30°C. Za zavjese, aktivirajte centrifugu od 600 okretaja u minuti kako biste spriječili prekomjerno gužvanje.

Tijekom ciklusa pranja, vaša perilica rublja može proizvesti dodatnu količinu sapuna; ovo je normalno. Međutim, budite uvjereni da će nakon čišćenja vaše zavjese ne samo mirisati svježe, već će i izgledati savršeno bijela.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here