S jednom nevjerojatnom pitom upoznala me svekrva. To je nešto što često radim i potičem vas da učinite isto!

Za pripremu ovog recepta prikupite sljedeće sastojke:

500 g već pripremljenih kora za pitu, 1 čvrsti jogurt, 4 jaja, šalicu kiselog vrhnja i 500 g domaćeg kravljeg sira.

Za pripremu pomiješajte

sir i 2 jaja, umutite ih zajedno s prstohvatom soli. Snažnim mućenjem napravite fil koji će obaviti koru.

Pomiješajte jogurt, 2 jaja i šalicu kiselog vrhnja. Pospite prstohvatom soli. Nožem uklonite koru sa središnjeg dijela kako biste smanjili količinu kore.

Da biste napravili koru duljine otprilike 25 cm i širine 8 cm, uzmite komad kože i presavijte ga cijelom dužinom, pazeći da je nadjev zatvoren i da je dio koji se preklapa uvrnut odozgo.

Započnite stavljanjem sira na jedan kut kore, presavijte ga na način koji podsjeća na uši za kolače, a zatim ga uvrnite i savijte kako biste stvorili trokutasti oblik. Ponovite ovaj postupak za svaku preostalu koru i sir dok ne ostane ništa. U slučaju da je ostalo još sira, narežite ga na trokute i stavite na vrh. Nastavite peći na temperaturi od 200 stupnjeva u trajanju od 10-15 minuta. Važno je napomenuti da ja osobno više volim peći u peći na drva.

Fantastičan!

Veličina i raskoš trokuta ovise o korištenim rezancima. Odnedavno kupujem rezance s pekmezom, koji su idealni za pripremu ukusnih pita ili savijača. Dobiveni oblik trokuta besprijekorno je izveden.

DODATNI TEKST

Čaj pripremljen od čuvarkuće vrlo je blagotvoran za ublažavanje obilnih menstruacija, menstrualnih grčeva, proljeva i čireva. Za pripremu čaja potrebno je kuhati ili 10 g svježeg komorača ili 12 g sušenog komorača u 250 ml vode oko 15 minuta. Nakon što prokuha, čaj procijedite i ostavite da se ohladi. Preporuča se ujutro na prazan želudac popiti šalicu ovog čaja, a zatim svakih sat vremena po jednu žličicu čaja tijekom dana.

Proces uzgoja psa čuvara od njegovih subjekata jednostavan je pothvat. Ova otporna biljka može se uzgajati u zatvorenom prostoru u teglama ili na otvorenom, buja u raznim bojama i doseže visinu i do dvadesetak centimetara. Bez obzira na to gdje ga odlučite posaditi, zajamčen vam je uspješan ishod. Ne samo da ćete imati vizualno ugodan ukras, već ćete imati i pogodnost lako dostupnih lijekova. Vrijedno je napomenuti da čuvarkuća ostaje učinkovita čak i na niskim temperaturama.

Sposobnost podnošenja niskih temperatura i preživljavanja u zimskim uvjetima temeljni je razlog za ovaj logičan ishod. Berba se odvija od ožujka do listopada, a ako se čuva u staklenci, može se uživati ​​tijekom cijele godine. Međutim, trudnicama i dojiljama savjetuje se suzdržati se od konzumacije ovog proizvoda.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here