Sastojci:

250 grama čokolade za kuhanje, 200 grama mliječne čokolade, 180 grama kreme od pistacija, 50 grama putera i 200 grama kadaifa.

priprema:

  • Počnite tako da u tavi otopite maslac, zatim ubacite nasjeckani kadaif i pržite dok ne dobije zlatnu boju. Ostavite kadaif da se ohladi prije nego ga sjedinite sa kremom od pistacija. Počnite kuhati čokoladu na pari dok se ne otopi, a zatim je ulijte u odabrane kalupe. U svaki kalup dodajte jedan dio otopljene čokolade i stavite ih u hladnjak da se čokolada stegne.

Zatim, sloj kadaifa na vrhu, koristeći dvije žlice odjednom, nakon čega slijedi još jedan sloj čokolade. Kalupe vratite u hladnjak da se drugi sloj čokolade stegne, a zatim uživajte u ovom divnom desertu.

DODATNI ČLANAK:

EVO TOČNO DNEVNOG UNOSA VODE KOJI JE POTREBAN VAŠEM MOZGU: Ova je KOLIČINA PRECIZNA; prekoračenje može dovesti do TOKSIČNOSTI.

Osiguravanje pravilne hidratacije presudno je za optimalno zdravlje i brojne tjelesne procese, poput potpore probavi, regulacije tjelesne temperature i omogućavanja transporta hranjivih tvari. Ipak, prekomjerna konzumacija vode može dovesti do prekomjerne hidracije, stanja koje nastaje kada unesemo pretjeranu količinu vode.

  • Opća preporuka je piti oko osam čaša vode svaki dan; usprkos tome, to se može promijeniti na temelju čimbenika poput vaše okoline, razine tjelesne aktivnosti i posebnih zdravstvenih stanja, uključujući trudnoću ili dojenje.

Pretjerana konzumacija vode može dovesti do intoksikacije i ometati kognitivne sposobnosti. To se događa kada su stanice preplavljene vodom, uzrokujući njihovo bubrenje.

Otok vrši pritisak na mozak, što dovodi do simptoma kao što su zbunjenost, pospanost i glavobolje, koji mogu napredovati do visokog krvnog tlaka i bradikardije, obilježene sporijim otkucajima srca. Prema Mirroru, višak vode u tijelu može dovesti do oticanja stanica kada se razine smanjuju, povećavajući vjerojatnost ozbiljnih stanja poput epilepsije, kome i potencijalno smrti.

  • Za one koji redovito konzumiraju kofein ili alkohol, normalno je da posjete toalet oko 10 puta dnevno. Unatoč tome, ako tijelo zadrži više vode nego što je bubrezi mogu izbaciti, taj višak može dovesti do trovanja vodom. Ovo stanje može uzrokovati opasnu neravnotežu elektrolita i nakupljanje u tijelu, što dovodi do simptoma poput mučnine, povraćanja i proljeva.

Koliki je preporučeni dnevni unos vode? Na količinu vode koju vaše tijelo treba utječu različiti čimbenici, uključujući tjelovježbu, klimu, težinu i spol. Ženama između 19 i 30 godina preporučuje se dnevna konzumacija od otprilike 2,7 litara, dok bi muškarci trebali ciljati na oko 3,7 litara. Jednostavno oslanjanje na žeđ kao pokazatelj možda neće biti dovoljno za sportaše, starije odrasle osobe i trudnice.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here