Oglasi - Advertisement

Lako možete izbjeći odlazak u McDonald’s. Otkrijte vještinu izrade ukusnih domaćih krumpirića!

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Sastojci:

Kako biste napravili ovo ukusno jelo, prikupite potrebne sastojke: 500 grama krumpira, 1 žlica kukuruznog škroba, 1 litra ulja, 50 mililitara (ili ⅕ šalice) octa, 3 litre vode, 150 grama kečapa, 2 klinčića češnjaka i 50 grama čili umaka. Nastavite tako da smjesu kuhate 10 minuta.

Detaljne upute o receptu potražite u donjem video vodiču.

 

Eustahijeva cijev, koja ima ključnu ulogu u održavanju zdravlja uha, pokazuje značajne razlike između djece i odraslih. U početku mjereći oko 17,5 mm kod dojenčadi, postupno se izdužuje do otprilike 37,5 mm kako sazrijeva. Nadalje, kut pod kojim je postavljena Eustahijeva tuba u odnosu na ravninu očiju iznosi samo oko 10° u dojenčadi i djece, dok odrasli imaju kut od oko 45°. Ova razlika od 30° identificirana je kao jedini čimbenik koji pridonosi povećanoj osjetljivosti na disfunkciju srednjeg uha, infekcije uha i druge potencijalne štete kod djece.

Učinkovitost mišića razlikuje se kod djece i odraslih, uključujući one koji su uključeni u otvaranje i zatvaranje Eustahijeve cijevi. Vjeruje se da kod djece ovi mišići imaju pasivniju ulogu, dok kod odraslih pokazuju aktivniju funkciju. Ova razlika dodatno pridonosi povećanoj osjetljivosti na disfunkciju srednjeg uha.

Primarna funkcija Eustahijeve tube je održavanje ravnoteže tlaka u srednjem uhu, što je čini široko poznatom za tu svrhu.

Dok je izjednačavanje tlaka u srednjem uhu nedvojbeno najvažnija odgovornost, ostale tri uloge su sljedeće: 1.

Eliminacija tekućine unutar srednjeg uha

Srednje uho je zaštićeno od invazije bakterija i virusa.

U prosjeku se Eustahijeva cijev otvara otprilike jednom do dva puta svaki sat, ostajući u otvorenom stanju samo 0,3-0,5 sekundi. Ipak, često otvaranje Eustahijeve tube javlja se kao posljedica zijevanja i gutanja.

Promjene atmosferskog tlaka, pod utjecajem nadmorske visine i vremenskih uvjeta, dovode do promjena u obliku bubnjića. To se događa kao rezultat neravnomjernog pritiska unutar srednjeg uha, što uzrokuje izjednačavanje tlaka.

Kada postoji neravnoteža u tlaku, sposobnost bubnjića da percipira zvuk je ugrožena, što rezultira negativnim utjecajem na vaš sluh. Neuspjeh u izjednačavanju tlaka u srednjem uhu, zajedno s povećanjem tlaka, može dovesti do nelagode. U teškim slučajevima bubnjić može puknuti.

Kako biste osigurali učinkovit rad srednjeg uha, ključno je održavati prostor čistim od bilo kakve tekućine. Otvor Eustahijeve cijevi odgovoran je za aktivno usmjeravanje materijala dalje od srednjeg uha, bez obzira na gravitacijske sile.

Na normalno funkcioniranje ovog procesa mogu utjecati različiti čimbenici, uključujući promjene u viskoznosti ili konzistenciji sluzi koja se nalazi u Eustahievoj cijevi. Poremećaji kao što su cistična fibroza, otitis media i sinusitis primjeri su stanja koja mogu utjecati na gustoću sluzi.

Pravilno funkcioniranje srednjeg uha mogu poremetiti i bakterijske i virusne infekcije. Osim toga, postoje razne druge prepreke koje mogu u potpunosti ili djelomično spriječiti otvaranje Eustahijeve cijevi koja se nalazi na stražnjoj strani grla.

PREUZMITE BESPLATNO !

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNU KNJIGU sa najnovijim RECEPTIMA. Otkrijte jednostavne korake za pripremu jela koja će oduševiti vašu porodicu i prijatelje. 😎

Preuzmite knjigu sa najboljim receptima jednim klikom!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here