Recept zahtijeva 500 grama mljevene junetine, dva krumpira srednje veličine, dvije repe, jedan luk, jedno jaje i malo soli i brašna.
Za pripremu sitno narendajte krompir i repu pa ih pomiješajte sa mljevenim mesom. U smjesu dodajte jaje i sol, a zatim i sitno nasjeckani luk. Temeljito izmiješajte sve sastojke. Od smjese oblikujte snicle željene veličine.
Snicle uvaljajte u brasno lagano ih tapkajuci da se dobije ravnomjeran premaz. U tiganju zagrijati ulje, pa pažljivo ispeći šnicle. Kada se stvori hrskava korica, smanjite temperaturu i okrenite snicle. Nastavite pržiti desetak minuta na najnižoj temperaturi.
DODATNI TEKST
Uzgoj
Uzgoj psa čuvara od njegovih podanika jednostavan je zadatak. Ova otporna biljka uspijeva i u zatvorenom i na otvorenom, što je čini svestranom za sve vrtlarske situacije. S raznim opcijama boja i maksimalnom visinom od dvadeset centimetara, to je siguran izbor za bilo koje mjesto. Ne samo da će pružiti zadivljujući ukrasni element, već nudi i ljekovite prednosti nadohvat ruke.
Čuvarkuća nastavlja učinkovito funkcionirati i na niskim temperaturama, što je izravan rezultat njezine izuzetne otpornosti na hladnoću i sposobnosti da uspijeva u zimskim okruženjima. Međutim, savjetuje se da se trudnice i dojilje suzdrže od ulaska u stražarnicu.
Jabuka kremšnita (Sempervivum tectorum), zeljasta biljka raskošnog zelenog lišća, nudi mnoštvo nagrada čak i za mali trud. Ovi listovi su debeli, sočni i ukrašeni bodljikavim vrhovima boje kestena.
Ljekoviti listovi čuvarkuće skupljaju se po potrebi kako bi bili uvijek svježi. Ova otporna biljka može uspijevati u različitim uvjetima, bilo da je u saksiji ili posađena na krovu. Iako ne uspijeva u pretjeranoj vlazi, uspijeva u dobro osvijetljenim i toplim okruženjima.
O njegovoj nepobjedivosti u raznim životnim okolnostima svjedoči i etimologija njezina latinskog naziva koji označava trajnu vitalnost. U skladu s drevnim vjerovanjima, ova struktura štiti i kućanstvo i njegove stanovnike od opasnosti kao što su požar, bolest i zlonamjerne energije. Stoga se prikladno naziva stražarskom kućom.
O njenoj popularnosti u narodu svjedoči i mnoštvo naziva po kojima je prepoznatljiva, među kojima su pazikuća, gromovka, zečiji kapus, uhovnik, vazdaživ, grmljavina, divlje smilje, rosa u zlu dobra, cmilić, netres.